NA STARE OŚCIEŻNICE

Drzwi na stare ościeżnice

NA STARE OŚCIEŻNICE

Nasza firma realizuje usługę dopasowania nowych drzwi do starych ościeżnic. Takie rozwiązanie możemy zastosować, gdy wykonujemy montaż drzwi wewnętrznych pokojowych oraz łazienkowych. Jesteśmy wówczas w stanie bez ingerowania w istniejącą framugę zamocować nowe skrzydło. Montaż drzwi na stare ościeżnice polega na dostosowaniu nowego skrzydła poprzez jego podcięcie, struganie, itp. w taki sposób, aby najlepiej dopasowały się do istniejącej już konstrukcji.

W razie potrzeby wymieniane są także zawiasy w futrynach na nowe srebrne ocynkowane modele, dzięki czemu nowe drzwi na starych metalowych ościeżnicach dobrze się trzymają. Ponadto takie rozwiązanie wiąże się z mniejszym nieporządkiem – nie musimy wybijać istniejącej framugi. Nie oznacza to jednak, że zadanie pochłania mniej czasu. Niekiedy idealne dopasowanie nowego skrzydła wewnętrznego na starej ościeżnicy może wymagać kilkukrotnych poprawek i docinania – zależy nam na idealnym efekcie.

Drzwi na stare futryny – Kraków

Ościeżnica na życzenie klienta może być obklejona pod kolor nowego skrzydła. Usługa dopasowania jest realizowana na bazie produktów firmy DRE. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw i instytucji. Z naszych usług mogą skorzystać również obiekty zabytkowe, gdzie wybicie starych framug jest zbyt ryzykowne.

Zakup nowych drzwi nie zawsze musi wiązać się z wymianą futryny (ościeżnicy), ponieważ wiele modeli drzwi można dopasować do już istniejącej obudowy otworu drzwiowego. Jeżeli więc z jakiegoś powodu zależy nam wyłącznie na wymianie skrzydeł drzwiowych, to należy zadbać o ich odpowiednie spasowanie z istniejącą ościeżnicą. Oferujemy montaż nowych drzwi w istniejącej ościeżnicy na terenie Krakowa. Na starej ościeżnicy montujemy drzwi wewnętrzne – łazienkowe i pokojowe. Dopasowanie ościeżnicy polega na dostosowaniu wymiarów otworu ściennego obudowanego futryną do wymiarów drzwi, a także na odpowiednim rozmieszczeniu zawiasów – tak by można było na nich osadzić nowe drzwi.

Ościeżnica – co to jest?

Ościeżnica jest jednym z podstawowych elementów stolarki otworowej każdego budynku. Element ten osadza się w ościeży lub inaczej framudze – czyli wewnętrznej krawędzi otworu ściennego (drzwiowego lub okiennego). Ościeżnica musi być dobrze spasowana ze skrzydłem elementu zamykającego otwór ścienny (czyli skrzydłem drzwi lub okna).

Dlaczego należy zadbać o spasowanie drzwi z ościeżnicą?

Tarcia przy otwieraniu, skrzypienie i częste uszkodzenia elementów drzwiowych to tylko kilka problemów związanych niewłaściwym dopasowaniem nowych drzwi do istniejącej wcześniej ościeżnicy. Dlatego warto wiedzieć, że odpowiednie spasowanie ościeżnicy ze skrzydłem drzwiowym:

  • Wpływa korzystnie na komfort termiczny mieszkańców budynku oraz poprawia bilans energetyczny budynku poprzez eliminację strat ciepła.
  • Poprawia komfort akustyczny w pomieszczeniach poprzez spasowanie wszystkich elementów stolarki drzwiowej.
  • Powoduje, że drzwi cicho pracują – nie skrzypią w trakcie otwierania i zamykania.

Dodamy jeszcze, że tarcie drzwi o ościeżnicę może w przyszłości spowodować uszkodzenia mechaniczne drzwi, spowodowane szarpaniem za klamkę oraz stosowaniem wzmożonej siły w trakcie ich otwierania. Na takie uszkodzenia narażony jest nie tylko sam mechanizm klamki, ale również zawiasy drzwiowe oraz ocierające o elementy futryny części skrzydła drzwiowego. Spasowanie wszystkich elementów stolarki drzwiowej pozwala cieszyć się cichymi i bezawaryjnymi drzwiami przez długi czas.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.